Smart hodinky, fitness náramky - ako presne merajú pulz alebo tlak?

04.09.2019
Optické meranie srdcovej frekvencie na zápästí je jednoduchý a pohodlný spôsob merania. Avšak nemali by ste sa veľmi spoliehať na dáta tepu a srdečnej aktivity, ktoré zobrazujú. Všetky namerané údaje sú iba informačné a môžu sa líšiť od nameraných hodnôt profesionálnych prístrojov, preto ich nieje možné považovať za záväzné. 
CELÝ ČLÁNOK  

Návod - ako nalepiť ochranné sklo alebo fóliu?

03.09.2019
Lepenie ochranného skla na mobil je nevyhnutnou potrebou, ak chcete ochrániť svoj telefón a displej pred poškodením. Aplikácia skla alebo fólie sa na prvý pohľad môže zdať zložitá, avšak s troškou trpezlivosti a zručnosti to zvládne naozaj každý. Prinášame vám jednoduchý a praktický návod, vďaka ktorému zvládnete nalepenie skla behom pár minút.
CELÝ ČLÁNOK  

Ako vybrať dobrý bluetooth reproduktor?

24.07.2019
Chcete si dopriať kvalitný zvukový zážitok pri pozeraní vašich obľúbených filmov, videí, či počúvaní hudby? Skvelým riešením je práve bluetooth reproduktor. Ako vybrať ideálny bezdrôtový reproduktor a aké parametre si pri výbere všímať?
CELÝ ČLÁNOK  

12 zaujímavých faktov o smartfónoch, ktoré ste nevedeli!

01.06.2019
Od predstavenia vôbec prvého smartfónu sveta, ktorým bola Nokia Communicator, ubehlo už 23 rokov, počas ktorých sa zo smartfónu stalo najpoužívanejšie elektronické zariadenie sveta, bez ktorého by sme sa už v bežnom živote nezaobišli. K smartfónom sa viaže aj mnoho zaujímavých faktov a štatistík, ktoré sú miestami až neuveriteľné. Napríklad...
CELÝ ČLÁNOK  

Najlepšie telefóny do 200 eur – týchto 5 stojí za to! (2019)

26.05.2019
Vyberáte si nový smartfón, no nechcete na neho minúť celý majetok? Nájsť kvalitný inteligentný telefón do 200 eur už v dnešnej dobe nie je problém, v tomto článku vám ukážeme, nad ktorými piatimi telefónmi sa oplatí v tejto cenovej hladine uvažovať.
CELÝ ČLÁNOK  

Apple iPhone 2019 - Všetko čo zatial vieme

25.04.2019
Nedávno sme dostali modely iPhone XS, iPhone XS Max, a iPhone XR, ale už sa šíria nové informácie a detaily o tom aký bude nový model, ktorý by mal prísť na trh koncom roka 2019.

Bude to iPhone XI alebo iPhone 11, naozaj nevieme. Je ešte veľmi skoro, ale už prišli nejaké nové informácie čo môžu naznačit čo nás čaká na jesennom predstavení nových modelov.

Naše predpoklady hovoria o tom, že malo by to byť v septembri vzhladom tomu že to býva tak každým rokom od Apple.
CELÝ ČLÁNOK  

Najlepšie hry na mobil 2019 – tieto musíte vyskúšať!

13.04.2019
Máte nový mobil a rozmýšľate, ktoré hry zadarmo vám najlepšie pomôžu zabiť voľný čas? Trochu sme pohľadali a vybrali sme najlepšie hry na mobil zadarmo v roku 2019, ktoré sa oplatí vyskúšať na vlastnej koži.

To, akým závratným tempom sa hry na mobil vyvíjajú v posledných rokoch, je doslova neuveriteľné. Len nedávno boli vrcholom hier na mobil kadejaké hopsajúce guličky a iné primitívne hry a dnes vás už vo voľnom čase zabavia prepracované pretekárske hry s grafikou a vypracovaním hodným profesionálneho simulátora.
CELÝ ČLÁNOK  

Všetko, čo potrebujete vedieť predtým, ako si kúpite ochranné sklo na mobil

03.04.2019
Nákup smartfónov je nie lacná záležitosť, preto je vhodné zabezpečiť ochranu displeja pred nečakanými pádmi, ktoré môžu viesť k mechanickému poškodeniu. Ochranné tvrdené sklá dokážu absorbovať nárazy a posilniť ochranu pred rozbitím, prasklinami a škrabancami. Vďaka svojej odolnosti a funkčnosti sú ochranné sklá čoraz vyhľadávanejšie.
CELÝ ČLÁNOK  

Bezdrôtové nabíjačky – všetko, čo by ste o nich mali vedieť

21.03.2019
V modernom svete technológií za chvíľku káble už vôbec nenájdeme. Vytrácajú sa aj z nabíjačiek a nahrádza ich moderné a praktické bezdrôtové nabíjanie. Ako funguje a aké výhody prináša?
To, akými míľovými krokmi napreduje vývoj technológií za posledné desaťročie, je doslova neuveriteľné. Veď to bolo len nedávno, čo najväčším luxusom bola tlačidlová Nokia a o pár rokov neskôr tu už máme super-výkonné smartfóny, ktoré sú každým rokom dokonalejšie.
CELÝ ČLÁNOK  

TOP vychytávky pre fitness a dizajn priamo na vašu ruku!

22.11.2018
Inteligentné hodinky a fitness náramky sa stávajú bežnou súčasťou nášho života. Sú výborným spoločníkom nielen pre športovcov, ale i pre bežných ľudí, ktorí vďaka týmto zariadeniam môžu začať aktívnejší život alebo sa môžu tešiť na integráciu s mobilným telefónom. Náramky zaznamenajú vašu každodennú pohybovú aktivitu, počet krokov, vzdialenosť, spálené kalórie alebo zmerajú váš srdcový tep. Na trhu je množstvo cenovo prístupných fitness náramkov a smart hodiniek. Ak ste športový nadšenec alebo začínajúci amatér, trendu takzvaných "wearables" sa určite nevyhnete. Inteligentné hodinky a náramky spestrujú nosenie smartfónu a spĺňajú i dizajnový účel. V ponuke mobilego.sk nájdete napr. elegantné NEOGO Smart Watch, ktoré sú vhodné na každodenné nosenie do školy, do práce alebo športovanie, fitness a outdoorové aktivity.
CELÝ ČLÁNOK  

Vyberajte mobil aj podľa dostupného príslušenstva

31.07.2018
Výber mobilného telefónu závisí od mnohých faktorov. Najľahšie to majú nenároční používatelia, ktorým stačia základné funkcie, teda telefonovanie, SMS správy, občasné surfovanie po webe, či možno príležitostná fotografia. O čosi ťažší je výber mobilu pre technicky náročnejších zákazníkov, ktorí využívajú naplno jeho dostupné technológie.

Títo zákazníci si potrpia na kvalitný fotoaparát, zachytené zábery si radi pozrú na displeji vo vysokom rozlíšení, točia kvalitné 4K video, používajú množstvo aplikácií, sú často online na rôznych platformách, prípadne hrajú hry, kde využijú skutočne výkonný hardvér. Pri používaní samotného mobilu to ale nekončí, pretože si doprajú aj bohaté príslušenstvo.
CELÝ ČLÁNOK  

Šetríme životné prostredie kupovaním používaných mobilov

24.07.2018
Naša Zem je v stave, kedy privíta každý krok k šetreniu životného prostredia. Myslieť na ňu môžete dokonca aj v prípade, že kupujete alebo predávate použitý telefón. Ak stále funguje a potenciálnym záujemcom má čo ponúknuť, tak prečo by ste ho mali vyhadzovať? Dnes vám povieme, prečo je kupovanie používaných telefónov výhodné nie len kvôli cene, ale aj z enviromentálneho hľadiska.
CELÝ ČLÁNOK  

Na čo si dávať pozor pri kúpe používaného mobilu

17.07.2018
Najväčšou výhodou kúpy používaného mobilu je cena. Keď sa pozriete na aktuálne ponuky zistíte, že v bazáre môžete za svoj vyhliadnutý model ušetriť minimálne desiatky eur. V prípade, že kupujete mobil z druhej ruky, je naozaj ťažké ustriehnuť všetko, aby vás predajca neoklamal alebo aby ste kúpili telefón v naozaj dobrom stave. Dnes vám preto dáme niekoľko tipov, ako na kúpe používaného mobilu neprerobiť.
CELÝ ČLÁNOK  

Pripravte sa na zber jabĺčok v Mobilego.sk !

10.07.2018
Jeseň bude u nás horúca. Na svoje si prídu najmä jabĺčkoví fajnšmekri. A nejedná sa pritom len o nové modely v plnej cene.

Mobilego.sk ponúka na svojich stránkach nové aj prémiové použité Apple zariadenia, a to so zárukou spoľahlivosti a kvality. Obzvlášť ak kupujete používaný mobil, bude vás istotne zaujímať, akým spôsobom sa posudzuje jeho stav pri vykupovaní. Prezradíme vám, prečo sa teda nemusíte obávať kúpy použitého iPhone u nás?
CELÝ ČLÁNOK  

Prečo sa neoplatí šetriť na obale pre telefón

03.07.2018
Tento článok vzniká na základe skutočného príbehu, ktorého sme boli svedkami a ktorý patrí do kategórie podcenenia krehkosti smartfónov. Tento syndróm postihol jednu našu známu, keď ľahkomyseľne a zároveň sebavedome odmietla pri kúpe svojho nového Huawei P20 ho vybaviť aj novým ochranným sklom a obalom.
Zadný obal si zaobstarala o čosi neskôr, bolo to však bezpredmetné. Asi dva mesiace od kúpy si užívala nový telefón, kým nezistila, že kvôli sklenenému povrchu, ktorý výrobcovia čoraz častejšie používajú na zadnej strane, mobil z ruky padá veľmi rýchlo a dopadá na betón veľmi tvrdo. A presne ako pri padajúcom krajci chleba s maslom platí zákon, že telefón padá na zem práve displejom nadol. Výsledok si viete predstaviť.
CELÝ ČLÁNOK  

Kvalitné púzdro na mobil so značkou Caseflex

05.06.2018
Neodmysliteľné príslušenstvo, ktoré spĺňa estetickú a predovšetkým ochrannú funkciu. Puzdro patrí k mobilnému telefónu už odjakživa. Ako sa technika vyvíjala, začali sme vídavať prvé kožené puzdrá na opaskoch podnikateľov. Dnes sú telefóny také malé, že ich nosíme vo vrecku. Napriek tomu, puzdrá sú stále obľúbené a majú svoje opodstatnenie.
CELÝ ČLÁNOK  

Mobilego.sk je zárukou kvality a výhodnej ceny

11.03.2018
Prečo kupovať mobilné telefóny cez www.mobilego.sk

Pamätám sa na svoj prvý mobilný telefón, ktorý som si kúpila. Bolo to pred viac ako dvomi desaťročiami. V čase, keď už aj na Slovensko prichádzali prvé mobilné telefóny, bola ponuka mobilných telefónov obmedzená. V dnešnej dobe už však nie je problém získať akýkoľvek telefón. Stačí si len vybrať zo širokej ponuky a k Vášmu mobilnému telefónu si môžete kúpiť aj príslušenstvo.
CELÝ ČLÁNOK  

Kristall je jedinečný

15.02.2018
Tekuté sklo značky Kristall na ochranu obrazovky mobilného telefónu. Jedinečnosť tohto produktu dosahujú nanočastice oxidu titaničitého, ktoré po aplikácii zmenia vlastnosti skleneného displeja a zvýšia jeho tvrdosť až na 9H.

Znie to neuveriteľne, ale je to skutočne tak. Ťažko prejavujeme dôveru v niečo, čo v podstate ani nevidíme. Keď mi bola ponúknutá možnosť vyskúšať kristall, bola som nedôverčivá voči neviditeľnej veci. Keďže rada skúšam nové veci, nechala som sa prehovoriť.
CELÝ ČLÁNOK  

Apple začne vyrábať iPhone SE 2: Predpokladá sa začatie predaja v už máji

12.02.2018
Práce na dlhšie špekulovanom nástupcovi populárneho mini iPhonu boli opäť potvrdené. Vynovená generácia 4-palcového modelu s ľudovou cenovkou by mala prísť na pulty obchodov už o pár mesiacov.
CELÝ ČLÁNOK