Nabíjačky na mobil

Bez nabíjačky na mobil ani na krok. Nikdy neviete, kedy vášmu mobilu dôjde šťava a keď sa tak stane, hľadáte všetky možnosti, ako váš mobilný telefón oživiť. V takom prípade je nabíjačka neodmysliteľná súčasť vašej výbavy. Na trhu sú dnes k dispozícii klasické sieťové ako i bezdrôtové nabíjačky. Ak chcete byť kompletne pripravení, nabíjačka do auta je takisto zaujímavou možnosťou. Nabíjate váš mobilný telefón vždy a všade, keď je to potrebné. Viac ...


Nabíjačka na mobil – podľa čoho ju vyberať?


V našom obchode sa stretnete s viacerými typmi nabíjačiek. Nabíjačka na mobil môže byť v zásade káblová alebo bezdrôtová.

Bezdrôtové nabíjačky


Sú praktickým riešením či už na doma, ale aj na cesty. Veľmi dobre totiž poslúžia aj ako autonabíjačky, napríklad po umiestnení do odkladacieho priestoru v aute. V našej ponuke však nájdete aj praktické riešenie v podobe držiaku na telefón do auta, ktorý zároveň slúži ako bezdrôtová autonabíjačka. Pred kúpou bezdrôtovej nabíjačky sa však v prvom rade uistite, že váš telefón podporuje bezdrôtové nabíjanie.

Káblové nabíjačky


Skladajú sa z adaptéru a káblu s príslušnou koncovkou. Adaptér môže byť klasický, na zapojenie do zásuvky, autonabíjačky majú adaptér prispôsobený okrúhlemu portu v aute.

Čo pri výbere nabíjačky na mobil zvážiť?


Značka – takmer každý výrobca mobilných telefónov vyrába aj svoje značkové nabíjačky na mobil, v našej ponuke sa tak nachádza značková nabíjačka na Iphone, Samsung, Huawei, Sony a ďalšie značky. Kvalitné nabíjačky iných značiek, napríklad Baseus, sú však rovnako dobré, naviac ponúkajú výhodu v podobe viacerých USB výstupov, z jedného adaptéra tak viete nabíjať viac zariadení súčasne.

Klasické nabíjanie verzus rýchlonabíjanie – štandardné nabíjačky na mobil pracujú s výstupnými prúdmi v rozmedzí 1,5 – 2 A, pri výbere novej nabíjačky je ideálne zvoliť takú, ktorá má výstupný prúd rovnaký ako mala originálna nabíjačka od výrobcu. Niektoré moderné telefóny podporujú nabíjanie rýchlonabíjačkami, ktoré dokážu prvú polovicu batérie nabiť extrémne rýchlo. Pred výberom nabíjačky si overte, či váš telefón podporuje rýchlonabíjanie, označované ako Quick Charge, Super Charge alebo Fast Adaptive Charging.

Typ konektora – pri dotykových telefónoch sa stretávame s dvomi typmi konektorov – Micro USB a USB-C. Rozdiel medzi nimi je jednoduchý – pri USB-C konektore nezáleží na tom, ktorou stranou do neho zapojíte kábel z nabíjačky, kým tradičný Micro USB konektor umožňuje pripojiť kábel iba jednou stranou.

Tip pre majiteľov iPhone – pri kúpe nabíjačky vyberajte originálny kábel, smartfóny Iphone totiž neakceptujú niektoré neoriginálne káble, neoriginálna nabíjačka na Iphone tak nemusí telefón vôbec nabiť.
Moderná nabíjačka na mobil je vybavená procesorom kontrolujúcim prietok elektrického prúdu a úroveň nabitia telefónu, zabraňuje tak prebíjaniu a riziku vzniku požiaru. Dôležité je tak voliť kvalitné a moderné nabíjačky, napríklad také, ktoré nájdete v našej ponuke.