Obaly, kryty a puzdrá na mobily

Neodmysliteľné príslušenstvo, ktoré spĺňa estetickú a predovšetkým ochrannú funkciu. Obaly a puzdrá k mobilným telefónom majú predovšetkým ochrannú a dizajnovú funkciu. Ako sa technika vyvíjala, začali sme vídať prvé kožené puzdrá na opaskoch podnikateľov. Dnes sú telefóny také malé, že ich nosíme vo vrecku. Napriek tomu, puzdrá a kryty sú stále obľúbené a majú svoje opodstatnenie.

Na správnu kompatibilitu s vaším telefónom vyberte obal alebo kryt na mobil podľa jeho výrobcu a modelu. V ponuke máme aj lacné obaly a púzdra a taktiež značkové púzdra vysokej kvality hodiace sa k absolútnej väčšine vyrábaných telefónov značky Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi, LG, Honor, Sony a ďalšie.

Celkom produktovProduktov: 2100

Aké puzdro si teda vybrať? Sortiment je naozaj široký a každému vyhovuje niečo iné. Vždy si ale okrem vzhľadu všímajte aj materiálovú a kvalitatívnu stránku výrobku. Puzdro má predsa telefón chrániť, vyhnite sa preto opačnému efektu.

Typy obalov pre mobilné telefóny


Športové puzdrá - slúžia s uchytením na rameno pre športové aktivity, pre lepšie nosenie napr. pri behu alebo pri bicyklovaní.
Outdoorové kryty - sú vysokoodolné kryty pre outdorové športy a aktivity, ktoré chránia telefón pred vodou a pádom.
Flipové puzdrá - alebo inak knižkové púzdra, ktoré chránia nielen zadnú ale aj prednú časť telefónu. Ich výhodou je aj možnosť uloženia osobných dokladov alebo platobných kariet.
Vodeodolné puzdrá - púzdra do vlhkého prostredia a pre ponorenie do vody, ktoré umožnia plný prístup ku všetkým tlačidlám telefónu a chránia aj proti prachu.
Ponožky a vrecúška - ide o textilné púzdra, do ktorého sa vkladá mobilný telefón.
Zadné kryty - chránia zadnú časť a boky telefónu. Existujú tvrdšie aj mäkšie prevedenia. Obe sa jednoducho nasadzujú.
Obvodové rámčeky - chránia len boky telefónu.
Antiradiačné puzdrá a kryty - sú špeciálne kryty, ktoré blokujú škodlivé žiarenia telefónu až do 99%. Chránia telefón aj proti pádu tlmením nárazu a chránia aj proti poškrabaniu.

Materiály obalov pre mobilné telefóny


Plast - pevnejší materiál, chráni telefón pred nárazmi, či odreninami.
TPU - je to kombinácia plastu a gumy. Má vysokú tuhosť a lepšiu odolnosť voči nárazu.
Polykarbonát - polykarbonát, iným slovom termoplast, vyniká tepelnou aj nárazovou odolnosťou, rovnako tak aj dobrými optickými vlastnosťami.
Umelá koža - V niektorých prípadoch sa používa označenie PU. Ide o lacnejšiu náhradu koženého púzdra, ktorá sa najviac používa pri knižkových púzdrach.
Koža - kvalitný elegantný materiál hlavne pre knižkové a flipové púzdra.
Silikón - mäkký materiál, veľmi tenký a odolný voči nárazom. Ľahko sa nasadzuje na mobilný telefón.