Powerbanky a externé batérie

Užívajte si slobodu pohybu bez toho, aby ste sa museli viazať na dostupnosť elektrickej siete. Ak sa vám práve vybil telefón a vy ste na turistike v horách, či kempujete pri vode, stačí ho “napichnúť” na power banku a nechať pohodlne dobiť.

Power banka je vaša osobná a prenosná banka s energiou, alebo extrená nabíjačka, ktorú môžete ľahko prenášať a brať so sebou na cesty, či všade tam, kde bude prístup k elektrine komplikovaný. Power banka alebo extrená batéria vám umožní dobiť mobil, tablet aj notebook, kdekoľvek sa práve nachádzate.

Pri výbere vhodnej power banky pre vaše potreby si všímajte jej kapacitu, čo je vlastne veľkosť batérie. Uvádza sa v mAh (miliampérhodinách). Čím je kapacita vyššia, tým viackrát dobijete svoje zariadenie na jedno nabitie power banky. Ak sa chystáte dobíjať aj tablet, poobzerajte sa po power banke s kapacitou od 6 000 mAh.

Power bankami pohodlne nabijete mobily, smartfóny, fotoaparáty, navigácie, herné konzoly a ďalšie zariadenia podporujúce napájanie z USB portu.