Vyberajte mobil aj podľa dostupného príslušenstva

Výber mobilného telefónu závisí od mnohých faktorov. Najľahšie to majú nenároční používatelia, ktorým stačia základné funkcie, teda telefonovanie, SMS správy, občasné surfovanie po webe, či možno príležitostná fotografia. O čosi ťažší je výber mobilu pre technicky náročnejších zákazníkov, ktorí využívajú naplno jeho dostupné technológie.

Vyberajte mobil aj podľa dostupného príslušenstva
Vyberajte mobil aj podľa dostupného príslušenstva

Títo zákazníci si potrpia na kvalitný fotoaparát, zachytené zábery si radi pozrú na displeji vo vysokom rozlíšení, točia kvalitné 4K video, používajú množstvo aplikácií, sú často online na rôznych platformách, prípadne hrajú hry, kde využijú skutočne výkonný hardvér. Pri používaní samotného mobilu to ale nekončí, pretože si doprajú aj bohaté príslušenstvo.

Od nabíjačiek cez puzdrá, až po rôzne výstrelky z príslušenstva.


Aktuálne príslušenstvo pre mobilné telefóny by sa na trhu dalo označiť za bohaté. K dispozícii je tak veľa príslušenstva, že často je problém prejsť celú ponuku do konca. Ľudí zaujímajú predovšetkým rôzne externé nabíjačky, stanice pre bezdrôtové nabíjanie, puzdra, kryty, prípadne ochranné sklá. Ponuka je až taká široká, že často nemáte problém nájsť ani rôzne bizarnosti.

Patria k nim napríklad rôzne mobilné držadlá na hlavu, ruku alebo inú časť tela. Výnimkou nie sú ani kryty so bláznivými motívmi, divoké ochranné puzdrá, stojany, blikajúce kľúčenky, alkohol testery či rôzne iné externé zariadenia, ktoré pripojíte cez USB alebo Lightning rozhranie vášho mobilu. Ponuka či kvalita príslušenstva častokrát závisí od značky, ktorú si pri kúpe mobilu zvolíte. Pravda je totiž taká, že populárne a prémiovejšie značky majú vždy viac kvalitnejšieho príslušenstva než zvyšok trhu.

Kráľom príslušenstva sú Apple a Samsung.


Odhliadnuc od rôznych bizarností, čínskych výrobkov a neoficiálneho príslušenstva neznámych značiek, zodpovednejší používatelia ocenia skôr oficiálnu cestu kúpi príslušenstva. Teda to, čo im ponúka samotný výrobca ich mobilu. Majú istotu, že príslušenstvo je riadne testované, plne funkčné a značkové, čo je už samo o sebe zárukou kvality. Prémiové výrobky sa v tomto ohľade dajú očakávať od značiek Samsung a Apple.

Príslušenstvo od značky Samsung
Príslušenstvo od značky Samsung

Ak ste si ochotní priplatiť pár eur navyše, získate kvalitné a dizajnovo pôsobivé príslušenstvo, ktoré presne zapadne k štýlu vášho mobilu. Samsung ponúka rôzne ochranné puzdrá s logom výrobcu, vyrobené samozrejme z prémiových materiálov, aby sa vaša vlajková loď nemusela hanbiť kvôli lacnej napodobenine. V ponuke nájdete nabíjací adaptér do auta s podporou rýchleho nabíjania, dotykové perá a rôzne smart kryty, ktoré uložia váš mobil do určitej polohy, prípadne šetrne zobrazia čas cez malé bodky pomocou AMOLED bodov. Chuťovkou je puzdro z Alcantary.

Príslušenstvo od značky Apple
Príslušenstvo od značky Apple

V tomto smere nezaostáva ani Apple, ktorý ponúka skutočne krásne kúsky. Elegantné puzdrá s logom nahryznutého jablka, vyrobené z kvalitných materiálov, kde hlavnú úlohu hrá samozrejme pravá koža. Nechýbajú atraktívne bezdrôtové nabíjačky, futuristické bezdrôtové slúchadlá Air Pods a mnoho ďalšieho, čo podčiarkne váš štýl konzumenta luxusnej elektroniky.