Smart hodinky

Smart hodinky alebo Inteligentné hodinky sú čoraz viac vyhľadávané a pre mnohých ľudí sa stávajú praktickým pomocníkom počas bežných dní. Už dávno to nie je iba o ukazovaní presného času a o vkusnom módnom doplnku. Najlepšie inteligentné hodinky sa stanú doslova vašim asistentom bez toho, aby ste museli vyťahovať mobilný telefón z vrecka. Smart watch sa stávajú fenoménom, ktorý vám umožní prečítať si správy, uskutočniť telefonické hovory, sledovať sociálne siete, používať navigáciu a využívať mnohé ďalšie aplikácie.


Čo vám Smart hodinky ponúkajú?


• Rýchlosť – je omnoho jednoduchšie pozrieť sa na hodinky, ako vyťahovať mobilný telefón z vrecka alebo ho hľadať v kabelke.
• Komfort – máte voľné ruky, využiť to môžete počas šoférovania alebo pri akejkoľvek inej aktivite. Robiť môžete viac vecí súčasne.
Šetrenie batérie telefónu – nemusíte neustále používať mobilný telefón, odomykať displej, len aby ste videli, kto vám píše či volá. Základné úkony zvládnu vaše inteligentné hodinky. Šetríte tak veľkú časť batérie telefónu.
• Štýlový doplnok – kráčate s dobou a zároveň dodržujete etiketu. Pri každej príležitosti smart hodinky pôsobia spoločensky, športovo a elegantne.
• Organizovanosť – pomôžu vám pripomenúť schôdzky, upozorniť na pripomienky z kalendára a podobne. Jednoducho sa smart watch stanú vašou pravou rukou.

Podľa čoho inteligentné hodinky vyberať?


Operačný systém a kompatibilita
Smart hodinky majú v sebe zabudovaný operačný systém, ktorý zaručuje ich kompatibilitu s jednotlivými smartfónmi. Podľa kompatibility sú to najčastejšie operačné systémy Android, Android Wear, WatchOS (Apple iPhone) alebo Tizen - Samsung. Treba si všímať, pre ktoré mobilné platformy sú inteligentné hodinky kompatibilné (Android, iOS, Windows Phone). Na trhu nájdete nielen lacné smart hodinky, ktoré majú obmedzenú verziu softvéru ale aj top smart hodinky Huawei alebo Samsung, ktoré majú vždy najnovšiu verziu operačného systému Android Wear. Veľmi oblúbené sú aj Xiaomi smart hodinky s označením Bip, Amazfit, Stratos.

Základné funkcie


Smart hodinky obsahujú niekoľko funkcií, ktoré vám uľahčia bežný deň. Prvou a najdôležitejšou funkciou je prepojenie s mobilným telefónom. Nielen presné zobrazovanie času. Ak inteligentné hodinky prepojíte s vaším telefónom v závislosti od konkrétneho modelu budete mať k dispozícii:
• Notifikácie SMS, Facebook, Twitter a ostatné aplikácie
• Čítanie správ
• Funkciu telefonovania
• Čítanie správ
• Prístup na internet
• Prehrávanie hudby

Ak majú vaše smart hodinky slot pre SIM kartu, môžete dokonca priamo vytáčať čísla alebo posielať SMS správy. Inteligentné hodinky sú tak úplne nezávislé na vašom smartfóne. Okrem iného by nemali chýbať, samozrejme, funkcie ako krokomer, G-senzor, monitorovanie spánku, stopky, budík, kalendár či snímač srdcového tepu a krvného tlaku.
Najlepšie inteligentné hodinky dokonca disponujú aj fotoaparátom, ktorého kvalita je však do vysokej miery obmedzená.

Kapacita batérie


V priemere smart hodiny vydržia s nabitou batériou 2 až 3 dni. Niekto to považuje za slabinu, niekomu to príliš neprekáža. Pri aktívnom používaní je to však často na hranici 24 hodín a hodinky musíte nabíjať. Vplyv má na to množstvo funkcií, ktoré nemožno vypnúť. Funkciami menej náročné hodinky udávajú výdrž aj 5 a viac dní.

Vzhľad a odolnosť


V ponuke možno nájsť inteligentné hodinky v rôznych dizajnových prevedeniach. Okrem farieb a materiálov nájdete i rôzne tvary a veľkosti. Svojho favorita si nájdu muži, ženy a taktiež nájdete aj vhodné smart hodinky pre deti. Fanúšikovia klasiky vsadia na klasický kruhový dizajn ciferníka a tí, ktorí preferujú moderný vzhľad, siahnu po štvorcovom displeji. Okrem toho máte na výber i rôznofarebné náramky.
Odolnosť sa týka predovšetkým vodotesnosti. Niektoré sú prispôsobené zvýšenej záťaži, dokonca ich možno používať práve pre športové účely. Iné do kontaktu s vodou prísť nesmú vôbec.