Návod - ako nalepiť ochranné sklo alebo fóliu?

Lepenie ochranného skla na mobil je nevyhnutnou potrebou, ak chcete ochrániť svoj telefón a displej pred poškodením. Aplikácia skla alebo fólie sa na prvý pohľad môže zdať zložitá, avšak s troškou trpezlivosti a zručnosti to zvládne naozaj každý. Prinášame vám jednoduchý a praktický návod, vďaka ktorému zvládnete nalepenie skla behom pár minút.

Stále váhate, či to zvládnete? My vieme, že áno. Nechajte sa inšpirovať a pustite sa smelo do aplikácie ochranného skla, či fólie.

Tipy pre aplikáciu tvrdeného skla / fólie

Pred aplikáciou skla / fólie:
1. Pred inštaláciou si umyte ruky a upracte pracovné prostredie. Z pracovného stola je potrebné odstrániť všetok prach, aby sa vám počas lepenia nedostal pod sklo. Čím menej prašné prostredie zvolíte, tým bude aplikácia jednoduchšia.
2. Sklo alebo fóliu aplikujte počas dobrých svetelných podmienok.
3. Displej telefónu je potrebné dôkladne očistiť. V balení nájdete suchú a mokrú handričku na vyčistenie displeja. Najprv použite vlhkú handričku, ktorá obsahuje alkohol a zbaví displej všetkých nečistôt a mastnoty. Následne použite suchú handričku, až kým nebude displej suchý a zbavený všetkých nečistôt. Dôkladná čistota je polovicou úspechu pri lepení ochranného skla na displej. Na záver použite nálepku "Dust-Absorber" pre odstránenie všetkých prachových častí, ktoré zostali na displeji.
4. Vyhodili ste nálepku "Dust-Absorber" alebo nebola súčasťou balenia? Ak je to potrebné, nahradiť ju môžete napríklad kúskom lepiacej pásky.
5. Súčasťou balenia niektorých ochranných skiel bývajú aj tzv. "Guide Stickers" - pomocné inštalačné nálepky. Tie slúžia na zafixovanie presnej polohy ochrany pri inštalácii na väčšie zariadenia, ako napr. tablety, kde by sa horšie hľadalo perfektné umiestnenie od oka.
6. Nie vždy musíte použiť inštalačné príslušenstvo. U malých telefónov, ako je napr. iPhone 5s, stačí displej len očistiť a následne sklo nalepiť.
7. Po vyčistení displeja odporúčame skontrolovať čistotu displeja proti svetlu.

Počas aplikácie skla / fólie:
1. Z ochranného skla odstráňte priehľadnú fóliu, ktorá je umiestnená z jeho spodnej strany. Pod fóliou sa nachádza vrstva s lepidlom, pomocou ktorej bude sklo prilepené k displeju.
2. Po odlepení ochrannej fólie priložte sklo na displej telefónu a snažte sa ho vycentrovať čo najpresnejšie, aby nikde neprečnievalo a aby sedeli všetky výrezy na reproduktor, či tlačidlá.
3. Po priložení skla na displej sa začne postupne priliepať.
4. Sklo odporúčame pritlačiť po celej ploche, aby sa mohlo perfektne prisať.
5. Ak po inštalácii zostanú medzi displejom a sklom nejaké bublinky, nezúfajte. Mali by ísť vytlačiť ťahom smerom von alebo stlačením v danom mieste po dobu 30 sekúnd.
6. Čím vytlačiť zostávajúce bublinky? Kreditnú alebo klubovú kartu máte určite po ruke - ide ňou nahradiť inštalačnú kartičku.

Rovné sklá nemusia pokrývať celý displej v prípade telefónov, ktoré majú zaoblený displej. V prípade, že máte záujem o tvrdené sklo, ktoré pokrýva celý displej, siahnite po 3D alebo 5D ochrannom skle. V našej ponuke nájdete široký výber ochranných skiel pre množstvo modelov a značiek mobilných telefónov.