TOP vychytávky pre fitness a dizajn priamo na vašu ruku!

Inteligentné hodinky a fitness náramky sa stávajú bežnou súčasťou nášho života. Sú výborným spoločníkom nielen pre športovcov, ale i pre bežných ľudí, ktorí vďaka týmto zariadeniam môžu začať aktívnejší život alebo sa môžu tešiť na integráciu s mobilným telefónom. Náramky zaznamenajú vašu každodennú pohybovú aktivitu, počet krokov, vzdialenosť, spálené kalórie alebo zmerajú váš srdcový tep. Značnou výhodou fitness náramkov je i dlhá výdrž.
Na trhu je množstvo cenovo prístupných fitness náramkov a smart hodiniek. Ak ste športový nadšenec alebo začínajúci amatér, trendu takzvaných "wearables" sa určite nevyhnete. Inteligentné hodinky a náramky nahrádzajú a zároveň spestrujú nosenie smartfónu, robia vám spoločnosť počas celého dňa a spĺňajú i dizajnový účel. V ponuke mobilego.sk nájdete napr. elegantné NEOGO Smart Watch, ktoré sú vhodné na každodenné nosenie do školy, do práce alebo športovanie, fitness a outdoorové aktivity.

Ako vybrat tie spravne hodinky
Ako vybrat tie spravne hodinky


Ako vybrať tie správne?


Dizajn
Fitness náramky a smart hodinky sú moderný doplnok, ktorý budete zrejme nosiť dennodenne a na viditeľnom mieste a preto je na mieste myslieť aj na dizajn. Je veľmi dôležitý, pretože vás môže motivovať k cvičeniu alebo naopak k jeho nenoseniu pokiaľ sa vám nehodia v práci počas bežného dňa. Na trhu môžete nájsť mohutnejšie s displejom, ktorý je vhodný najmä pre mužov, tie útlejšie sa hodia k ženám ale všetko závisí od vkusu. Čo sa týka farieb, moderné sú klasické farby (čierna, biela, šedá), jemné pastelové farby alebo výrazné neónové farby, ktoré nájdete aj pri Neogo SmartBand GV68. Majú štýlový dizajn a počíta sa s tým, že ich budete nosiť aj do práce alebo do školy.
Okrem dizajnu určite oceníte jednoduché ovládanie a nízku hmotnosť, vďaka ktorej ich na ruke ani neucítite. Výhodou je ich skvelá výdrž, na jedno nabitie vydržia až niekoľko týždňov či mesiacov.

Fitness náramok a šport
Fitness náramok a šport


Fitness náramok si nemusíte zložiť ani pri sprchovaní alebo spaní, pretože sú vodotesné a v noci monitorujú kvalitu a dĺžku vášho spánku. Mnoho ľudí svoj "tracker" za celý deň nedá dole.
Smart hodinky a fitness náramky spolupracujú po synchronizácii s operačnými systémami iOS a Android, pre synchronizáciu s mobilným telefónom (a so sociálnymi sieťami či aplikáciami, ako Facebook WhatsApp či Twitter) môžete využiť aj Bluetooth. Ponúkajú aj funkciu upozornenia na prichádzajúce hovory a SMS správy.

Funkcie dôležité pre vaše zdravie a zdravý životný štýl:


Snímač srdcového tepu
Pri športe poznáme takzvané aeróbne a anaeróbne pásmo. Každý človek má iné hranice pásiem, závisí to od veku, fyzickej zdatnosti, trénovanosti a samozrejme zdravotnému stavu. Princíp je v tom, že do určitej frekvencie tepu srdca nevzniká kyslíkový dlh. Teda vládzeme cvičiť a spaľujeme tuk.
Ak to myslíme so športovými aktivitami a meraním srdcového tepu vážne a chcete zvýšiť relevanciu výsledkov, siahnite po fitnes náramkoch a smart hodinkách s kvalitným meračom pulzu a možnosťou zadať do zariadenia či už cez mobil, alebo internet, osobné parametre. Meranie činnosti srdca môže byť na zápästí alebo v kombinácii s hrudným pásom, ktorý však nemusí byť pre každého pohodlný. Vďaka tomu je aj počet spálených kalórií relevantnejší a dokážete si z dlhodobého hľadiska sledovať nárast fyzickej výkonnosti. Zíde sa aj aspoň mini displej, kde si môžete aktuálne štatistiky pozrieť aj bez mobilu. V našej ponuke nájdete napríklad hobby aj profesionálnymi bežcami veľmi obľúbené Garmin Forerunner 235
Kvalitný fitness náramok alebo smart hodinky nám môžu poradiť, ako sa pri športe zbytočne neprepínať a ako sa hýbať zdravo.

Analýza spánku
Analýza spánku


Funkcia analýzy spánku
Hodinky sa postarajú aj o váš zdravý spánok. Funkcia sleduje kvalitu vášho spánku. Viete tak presne, ako dlho ste spali a či bola kvalita spánku dostatočná. Ak sa vám zdá, že zle spíte, nemusíte hneď chodiť k lekárovi či do spánkového laboratória. Stačí aj lacnejší typ fitness náramku. Na noc si ho dáte na ruku a on vám potom pošle na e-mail vyhodnotenie, ako dýchate, chrápete a ako sa prevraciate.
Ak zistíte nezrovnalosti, skúste najskôr zmeniť rituály pri spaní a až neskôr vyhľadať lekára.
Väčšina hodinky a fitness náramkov disponuje i nastaviteľným „Sedentary alarmom“, ktorý sa stará o vaše pohodlie v práci. Nastaviť si môžete časový interval, počas ktorého vás hodinky upozornia, že je čas na prestávku. Zvýšiť tak môžete svoju vlastnú produktivitu.

Zdravý životný štýl
Funkcia krokomeru sa postará o to, aby ste vedeli, koľko krokov a akú vzdialenosť ste prešli. Navyše vám presne vyráta počet spálených kalórií. Krokomer využijete ako pri športových aktivitách, tak i počas bežného dňa.

Funkcie navyše, ktoré oceníte hlavne pri outdoor-ových aktivitách:


Teplomer: Vo väčšine náramkov a hodiniek sa nachádza aj funkcia merania teploty vzduchu. Pomôže vám pri správnej voľbe oblečenia alebo trvania pohybových aktivít v prírode.
Výškomer: Zabudovaný senzor na meranie aktuálnej nadmorskej výšky, ktorý ocenia najmä nadšenci horskej a vysokohorskej turistiky.
Barometer: Plne použiteľný interný tlakový senzor na meranie atmosférického tlaku a generovanie diagramu atmosférického tlaku. Používanie barometru spolu s výškomerom a informáciami o atmosférickom tlaku vzduchu a nadmorskej výške pomáha predchádzať "výškovej chorobe" a tým môže priamo zachraňovať zdravie a životy.

Detské inteligentné hodinky
Detské inteligentné hodinky

Detské inteligentné hodinky:


Hoci sú bežné inteligentné hodinky „predĺženou rukou“ telefónu, tie detské fungujú samostatne a inteligentný telefón potrebuje len rodič. Do telefónu s OS Android alebo iOS si stačí z obchodu Google Play alebo AppStore stiahnuť príslušnú aplikáciu a hodinky spárovať. Potom môže rodič kedykoľvek hodinky cez aplikáciu lokalizovať, v prípade niektorých modelov vykonávať diaľkový odposluch, zasielať správy alebo zobraziť históriu pohybu. Na vloženú SIM kartu je možné samozrejme volať a z hodiniek možno telefonovať. Všetky povolené telefónne čísla sa opäť väčšinou nastavujú v danej aplikácii.
Inteligentné hodinky pre deti ochránia vaše deti vďaka GPS lokátoru a SOS tlačidlu. Vďaka SOS tlačidlu si môžu deti rýchlo privolať pomoc pomocou GPS lokalizujú pohyb detí v reálnom čase.
Rodičia určite ocenia aj zvýšená odolnosť proti prachu či tečúcej vode.