Fitness náramky

Fitness hodinky alebo fit náramky si získavajú čoraz viac fanúšikov, ktorých cieľom je sledovať svoju fyzickú aktivitu. Fitness náramok je jednoduché, ale inteligentné zariadenie s funkciami, ktoré umožňujú monitorovanie činností vášho tela. Spálené kalórie, počet krokov, spánková aktivita, prejdená vzdialenosť či dokonca fitness náramok s meraním tepu. Po prepojení fit náramku s vašim smartfónom cez bluetooth dokážete sledovať vaše denné i dlhodobé štatistiky.


Potrebujem fitness hodinky alebo smart hodinky?


Ak sa rozhodujete medzi tým, či si obstaráte fitness hodinky, náramky alebo smart hodinky, mali by ste zvážiť, na aký účel chcete dané zariadenie používať. Fitness náramok je určený hlavne na monitorovanie vašich pohybových aktivít, kým smart hodinky plnia predovšetkým úlohu ako váš asistent v spoločnosti alebo v práci.
Nie je určený prioritne na telefonovanie, čítanie SMS alebo pripájanie na internet. Hoci drahšie modely zvládnu aj to. Zaujímajú ho hlavne údaje o vašom tele. Preto ak počas dňa chcete mať k dispozícii praktické zariadenie, ktoré vám na konci dňa povie, koľko kalórií ste spálili či koľko času ste presedeli, fitness náramok je správnou voľbou. Behanie, plávanie či ľubovoľná športová aktivita, fit náramok splní svoj účel. Obľúbený je fitness naramok s meraním tepu, ktorá ponúka užitočné informácie, avšak samorejme nie je to možné využívať na lekárske účely. Fitness náramok s GPS je vhodným spoločníkom aj pre športovcov alebo horolezcov, kde niektoré modely majú aj možnosť meranie výškového tlaku.

Inteligentné hodinky sú určené prioritne pre činnosti ako telefonovanie, sledovanie sociálnych sietí, čítanie SMS, organizovanie plánov v kalendári, používanie webového rozhrania a podobne. Hoci obsahujú často i funkcie ako fitness náramok, plnia skôr spoločenskú funkciu aj ako štýlový módny doplnok.

Kompatibilita fit náramku
Fitness náramok je kompatibilný so základnými platformami ako Android, iOS alebo Windows Phone. Podstatné je to preto, že následne môžete pracovať s rôznymi aplikáciami, ktoré konkrétny poskytovateľ softvéru ponúka.

Dôležité funkcie
Tieto funkcie by vášmu fitness náramku určite nemali chýbať:
• Krokomer
• Bluetooth
• Snímač srdcového tepu
• Počet spálených kalórií
• Dátum a čas
• Stopky
• Analýza spánku (sleep monitor)
• Prehrávanie hudby
• GPS

Displej a odolnosť fitness náramku
Opäť rozhoduje to, aký model vlastníte. Niektoré základné fitness náramky plnia účel ako bežné hodinky a jednoduchým ovládaním sa dostanete k hodnotám, ktoré náramok monitoruje. Lepšie modely na displeji zobrazia po prepojení s telefónom aj notifikácie, prichádzajúce hovory či SMS. V podstate plnia funkciu „športových“ smart hodiniek.
S odolnosťou súvisí ich účel používania. Pri športe rátajte s vyššou záťažou, preto vyberajte modely, ktoré sú vodotesné a odolné voči poškriabaniu, či nárazom. Určite dbajte na to, aby boli pre vás komfortné.

Výdrž batérie
Obsahujú nabíjateľné zdroje. Fitness náramky sa pýšia lepšou výdržou ako inteligentné hodinky, keďže zvyčajne majú menší displej a menej funkcií. Výdrž sa ráta na niekoľko dní. Drahšie modely vydržia aj viac ako 7 dní.