Slúchadlá

Patríte medzi ľudí, ktorí milujú hudbu a chcú, aby ich sprevádzala na každom kroku alebo pri každej činnosti? Potom to, čo potrebujete, sú správne zvolené slúchadlá. Také, ktoré vám budú vyhovovať po všetkých stránkach, budú perfektne a pohodlne sedieť a dokonale prenášať zvuk, aby ste mali fantastický sluchový zážitok a mohli precítiť hudbu celým telom.

Rozhodovať sa pri výbere môžete podľa toho, kedy a na čo chcete slúchadlá najčastejšie používať. Iné sa hodia na časté cestovanie vlakom či autobusom a iné na športové aktivity. Ponuka značiek aj cenových kategórií je naozaj pestrá. Môžete ostať pri klasickom káblovom prevedení, alebo využiť moderné technológie a užívať si komfort bezdrôtových bluetooth slúchadiel. Ak vám prekáža čokoľvek zastrčené v ušiach, nezvoľte si slúchadlá do uší, ale radšej model s pohodlnými mäkkými náušníkmi, ktoré vyzerajú zároveň veľmi štýlovo. Jediné, čo zostáva, je doladiť farbu a nechať sa unášať skvelým zvukom.

Slúchadlá


Pri výbere je dôležité uvedomiť si, na aký účel a pri akej činnosti budete slúchadlá používať. Od toho sa môžete následne pri výbere odraziť. K dispozícii sú modely rôznych značiek a cenových kategórií od káblového prevedenia až po úplne bezdrôtové bluetooth slúchadlá. Takisto je možnosť výberu medzi klasickými slúchladlami do uší a slúchadlami s veľkými náušníkmi. Ak si nie ste úplne istý, ktoré sú pre vás tie najvhodnejšie, poradíme vám.

Slúchadlá do uší


Pre bežných poslucháčov hudby z mobilného telefónu alebo počítača úplne postačujú káblové slúchadlá do uší. Pri používaní s mobilným telefónom odporúčame vyberať sluchátka na mobil rovnakej značky akej je vaše mobilné zariadenie. Zaistíte tým stopercentnú funkčnosť a kvalitnú reprodukciu zvuku ako pri originálnych slúchadlách. Väčšinu týchto sluchátok môžete vďaka zabudovanému mikrofónu využiť na handsfree telefonovanie počas šoférovania. V kábli je integrované tlačidlo, ktorým bez problémov prijmete každý prichádzajúci hovor. V prípade, že chcete do vašich uší dostávať ten najkvalitnejší ničím nerušený zvuk, odporúčame investovať do drahšieho no o to kvalitnejšieho modelu.

Bezdrôtové slúchadlá


Oveľa väčší komfort poskytujú bezdrôtové slúchadlá, tie sú s vašim zariadením prepojené pomocou technológie Bluetooth a nemusíte sa tak obávať, že vám po kúpe nebudú s telefónom spolupracovať. Pri Bluetooth slúchadlách stačí jednoduché spárovanie so zariadením a hudbu si budete vychutnávať plnými dúškami počas celého dňa vďaka zabudovanej batérii. Väčšinou však absentuje len káblové pripojenie k telefónu, samotné slúchadlá káblom spojené sú. Najmodernejším variantom na trhu sú úplne bezdrôtové bluetooth slúchadlá. Ak hudbu radi počúvate pri behaní alebo vám len vadia zbytočné káble, bezdrôtové Bluetooth slúchadlá sú pre vás tou správnou voľbou. Po počúvaní ich jednoducho vložíte do malej nabíjacej stanice a pokojne strčíte do vrecka. Je teda na vás či zvolíte slúchadlá s veľkými náušníkmi alebo drobné štuplové slúchadlá do uší.

Headset


Headset predstavuje kombináciu náušníkových slúchadiel a mikrofónu. Najčastejšie sa používa pri počúvaní hudby z počítača alebo notebooku. Umožňujú aj bezproblémové komunikovanie počas hrania hier alebo videohovorov cez internet.