Garmin Forerunner 235 WHR Optic Grey

Výrobca: Garmin, Kód: GA01GR235N0
VYPREDANÉ - Daný výrobok nie je bohužiaľ skladom.
Objednajte dnes do 14:00, doručíme Vám nasledujúci pracovný deň.

Garmin Forerunner 235 WHR Optic Grey

Meranie srdcového tepu
Forerunner 235 je vybavený vstavaným optickým snímačom srdcového tepu Garmin Elevate technology, pomocou ktorého dokáže merať tep 24/7. Táto technológia využíva zelené svetlo z fotodiód, ktoré preniká do pokožky. Prietok krvi je sprevádzaný absorbovaním zeleného svetla a tento úbytok zaznamenávajú fotodiódy. Výsledkom je relatívne presné meranie tepu, ktoré má svoje limity, odchýlky a na rozdiel od bežného hrudného snímača (pulzomera) nedokáže zaznamenávať variabilitu srdcovej frekvencie.
Optický senzor teda nedokáže poskytovať potrebné údaje na úrovni vyšších modelov bežeckých hodiniek, ktoré využívajú snímanie prostredníctvom hrudného snímača. Intenzita svetla sa automaticky prispôsobuje tmavej pokožke, ale napríklad tetovanie v mieste snímania môže spôsobiť problém.

Aktivita a tréning
Počas vašej osobnej aktivity Forerunner 235 so zapnutým GPS sleduje bežné údaje ako rýchlosť, tempo, čas, prevýšenie a iné... novinkou je informácia o aktuálnom srdcovom pulze s priradením hodnoty k referenčnej farbe podľa zóny srdcového tepu

• zahrievanie (sivá),
• ľahká zátaž (modrá),
• aeróbna zóna (zelená),
• aeróbny prah (oranžová),
• maximálne zaťaženie (červená).

Ovládanie a displej
Ovládacie tlačidlá sú rozmiestnené intuitívne okolo veľkého farebného displeja. Displej poskytuje ideálny prehľad o nameraných dátach bez jeho zbytočného zakrývania pri ovládaní hodiniek. Voliteľné ovládacie menu je dostupné v slovenčine.Samotné funkcie, používateľské rozhranie ako napríklad aj pozadie hodiniek si môžete prispôsobiť využitím pozadí, widgetov, dátových políčok, ktoré sú zadarmo dostupné na Garmin aplikačnom store Connect IQ.

Na displeji pri bežnom používaní vidíte čas, dátum, budík, stopky. Pri behu sa pomocou stlačenia jedného tlačidla zobrazia informácie o pulze, tempe behu, rýchlosti, vzdialenosti a spálených kalóriách.

Tréningové funkcie
Integrovaný (gyroskopický) akcelerometer zabezpečí analýzu a záznam behu aj pri vypnutom GPS v krytých priestoroch (napr. na bežiacom páse).
Váš Forerunner 235 môžete tiež použiť na výpočet a zobrazenie odhadovaného času celkového zotavenia (regenerácie), pred ďalším tréningom. Funkcia "poradca pre zotavenie" zobrazí odhadovaný čas potrebný pre zotavenie ihneď po ukončení aktivity. Technológia Recovery advisor je poskytovaná a podporovaná spoločnosťou Firstbeat Technologies Ltd.
Na základe aktívneho používania dokážu hodinky odhadnúť vaše výsledky behu na určité vzdialenosti (čas, tempo, rýchlosť).

Smart funkcie
Ovládajte svoju akčnú kameru Garmin Virb pomocou vašich hodiniek. Jedným dotykom spustíte alebo zastavíte nahrávanie vašich športových zážitkov. Okrem sledovania vášho aktívneho životného štýlu vás po pripojení ku kompatibilnému smartfónu Forerunner 235 diskrétne upozorní na prichádzajúce hovory, sms, e-maily, výstup z kalendára a ďalšie dáta z iných mobilných aplikácií.
Počúvajte hudbu zo svojho smartfónu a ovládajte prehrávanie pomocou hodiniek.

Synchronizácia nameraných údajov
Hodinky prepojíte s kompatibilným smartfónom pomocou technológie Bluetooth Smart. V mobilnej aplikácii Garmin Connect nájdete všetko, čo potrebujete. Tam budete analyzovať namerané údaje, trasy, sledovať výkony, zdieľať úspechy atď. Môžete využiť obľúbenú funkciu Live tracking (online sledovanie vašej aktivity) a tiež on-line prístup k účtu na connect.garmin.com, kde môžete nahrávať aktivity a sťahovať tréningové plány. Údaje sa takisto dajú zdielať s priateľmi a rodinou.

Samozrejme, že môžete použiť aj klasické prepojenie pomocou USB a PC kde vykonáte komplexnú analýzu a editáciu tréningových dát, prípravu tréningových plánov.

Kompatibilné smartfóny
Základné parameter vášho smartfónu (Ak nie je v zozname):
• Apple iOS 7.0 a vyšší - viac info priamo na tomto odkaze
• Android 4.3 OS a vyšší - viac info priamo na tomto odkaze
• nutná podpora Bluetooth 4.0

Technické parametre
• Nabíjateľná lítium - iónová batéria s výdržou až do 9 dní v režime hodiniek. Až 11 hodín v režime so zapnutým GPS.
• Vnútorná pamäť na 200hodín údajov o aktivite.
• Vodotesnosť (5ATM), môžete sa bez obáv sprchovať, či plávať.
• Farebný dotykový displej s rozlíšením 218 x 180 pixelov.
• Váha 42g
  • Zatiaľ nekomentované...
Ďakujeme Vám za Váš príspevok.

V prípade otázky na ňu budeme čo najskôr reagovať.
Tím Mobilego.sk